1 pcs : RG3216P-2102-D-T5 - RES SMD 21K OHM 0.5% 1/4W 1206
    1electronicpartsUK408RG3216P2102DT5TRND
    Susumu
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    21 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
    Product Details
    Susumu
    RG3216P-2102-D-T5
    3 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Tolerance
    ±0.5%
    Operating temperature
    -55°C ~ 155°C
    Part status
    Active
    Resistance
    21 kOhms
    Temperature coefficient
    ±25ppm/°C
    Series
    RG
    Features
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Composition
    Thin Film
    Packaging
    Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
    Size / Dimension
    0.126' L x 0.063' W (3.20mm x 1.60mm)
    Ratings
    AEC-Q200
    Height - Seated (Max)
    0.020' (0.50mm)
    Supplier Device Package
    1206
    Power (Watts)
    0.25W, 1/4W