1 pcs : CPF0402B649RE1 - RES SMD 649 OHM 0.1% 1/16W 0402
    1electronicpartsUKA102942TRND
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    649 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
    Product Details
    1electronicpartsUKA102942TRND
    CPF0402B649RE1
    3 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    TE Connectivity Passive Product
    Tolerance
    ±0.1%
    Part status
    Active
    Resistance
    649 Ohms
    Temperature coefficient
    ±25ppm/°C
    Series
    CPF, Neohm
    Features
    Composition
    Thin Film
    Packaging
    Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
    Size / Dimension
    0.039' L x 0.020' W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)
    0.014' (0.35mm)
    Supplier Device Package
    0402
    Power (Watts)
    0.063W, 1/16W