1 pcs : RN73H1JTTD5300F25 - RES 530 OHM 1% 1/10W 0603
    1electronicpartsUK2019RN73H1JTTD5300F25TRND
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    530 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Metal Film
    Product Details
    RN73H1JTTD5300F25
    3 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Tolerance
    ±1%
    Part status
    Active
    Resistance
    530 Ohms
    Temperature coefficient
    ±25ppm/°C
    Series
    RN73H
    Features
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Composition
    Metal Film
    Packaging
    Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
    Base Product Number
    RN73H1J
    Size / Dimension
    0.063' L x 0.031' W (1.60mm x 0.80mm)
    Ratings
    AEC-Q200
    Height - Seated (Max)
    0.022' (0.55mm)
    Supplier Device Package
    0603
    Power (Watts)
    0.1W, 1/10W