1 pcs : CRCW020121K0FNED - RES SMD 21K OHM 1% 1/20W 0201
    1electronicpartsUK541CRCW020121K0FNEDTRND
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    21 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
    Product Details
    Vishay Dale
    CRCW020121K0FNED
    3 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Vishay Dale
    Tolerance
    ±1%
    Part status
    Active
    Resistance
    21 kOhms
    Temperature coefficient
    ±200ppm/°C
    Series
    CRCW0201 e3
    Features
    Composition
    Thick Film
    Packaging
    Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
    Base Product Number
    CRCW0201
    Size / Dimension
    0.024' L x 0.012' W (0.60mm x 0.30mm)
    Ratings
    Height - Seated (Max)
    0.010' (0.26mm)
    Supplier Device Package
    201
    Power (Watts)
    0.05W, 1/20W