1 pcs : RN73R1JTTD10R0D25 - RES 10 OHM 0.5% 1/10W 0603
      1electronicpartsUK2019RN73R1JTTD10R0D25TRND
      Delivery: 10-15 business days
      Quantity
      Last items in stock
      3 Items
      Description
      10 Ohms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
      Product Details
      RN73R1JTTD10R0D25
      3 Items
      Data sheet
      Manufacturer
      KOA Speer Electronics, Inc.
      Tolerance
      ±0.5%
      Part status
      Active
      Resistance
      10 Ohms
      Temperature coefficient
      ±25ppm/°C
      Series
      RN73R
      Features
      Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
      Composition
      Thin Film
      Packaging
      Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
      Base Product Number
      RN73R1J
      Size / Dimension
      0.063' L x 0.031' W (1.60mm x 0.80mm)
      Ratings
      AEC-Q200
      Height - Seated (Max)
      0.022' (0.55mm)
      Supplier Device Package
      0603
      Power (Watts)
      0.1W, 1/10W