1 pcs : CRCW02014M75FNED - RES SMD 4.75M OHM 1% 1/20W 0201
    1electronicpartsUK541CRCW02014M75FNEDTRND
    Description
    4.75 MOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
    Product Details
    Vishay Dale
    CRCW02014M75FNED
    Tolerance
    ±1%
    Resistance
    4.75 MOhms
    Temperature coefficient
    ±200ppm/°C
    Series
    CRCW0201 e3
    Base Product Number
    CRCW0201
    Size / Dimension
    0.024' L x 0.012' W (0.60mm x 0.30mm)
    Ratings
    Height - Seated (Max)
    0.010' (0.26mm)
    Supplier Device Package
    201
    Power (Watts)
    0.05W, 1/20W