1 pcs : CRCW06035M10JNEA - RES SMD 5.1M OHM 5% 1/10W 0603
      1electronicpartsUK54151MGTRND
      Description
      5.1 MOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
      Product Details
      Vishay Dale
      1electronicpartsUK54151MGTRND
      CRCW06035M10JNEA
      Tolerance
      ±5%
      Resistance
      5.1 MOhms
      Temperature coefficient
      ±200ppm/°C
      Series
      D/CRCW e3
      Features
      Automotive AEC-Q200
      Base Product Number
      CRCW0603
      Size / Dimension
      0.061' L x 0.033' W (1.55mm x 0.85mm)
      Ratings
      AEC-Q200
      Height - Seated (Max)
      0.020' (0.50mm)
      Supplier Device Package
      0603
      Power (Watts)
      0.1W, 1/10W