1 pcs : TNPW040212K3BEED - RES 12.3K OHM 0.1% 0.13W 0402
    1electronicpartsUK541TNPW040212K3BEEDTRND
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    12.3 kOhms ±0.1% 0.13W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
    Product Details
    Vishay Dale
    TNPW040212K3BEED
    3 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Vishay Dale
    Tolerance
    ±0.1%
    Part status
    Active
    Resistance
    12.3 kOhms
    Temperature coefficient
    ±25ppm/°C
    Series
    TNPW e3
    Features
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Composition
    Thin Film
    Packaging
    Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
    Base Product Number
    TNPW0402
    Size / Dimension
    0.039' L x 0.020' W (1.00mm x 0.50mm)
    Ratings
    AEC-Q200
    Height - Seated (Max)
    0.016' (0.40mm)
    Supplier Device Package
    0402
    Power (Watts)
    0.13W