10 pcs : EEF-KX0E221RE - CAP ALUM POLY 220UF 20% 2.5V SMD
    10electronicpartsUK10EEFKX0E221RETRND
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    220 µF 2.5 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 9mOhm 5500 Hrs @ 125°C
    Product Details
    EEF-KX0E221RE
    3 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Panasonic Electronic Components
    Capacitance
    220 µF
    Tolerance
    ±20%
    Operating temperature
    -55°C ~ 125°C
    Part status
    Active
    Series
    SP-Cap KX
    Mounting Type
    Surface Mount
    Lead Spacing
    Packaging
    Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
    Size / Dimension
    0.287' L x 0.169' W (7.30mm x 4.30mm)
    Ratings
    Height - Seated (Max)
    0.079' (2.00mm)
    ESR (Equivalent Series Resistance)
    9mOhm