10 pcs : 50SVPF18M - CAP ALUM POLY 18UF 20% 50V SMD
      10electronicpartsUKP18942TRND
      Delivery: 10-15 business days
      Quantity
      Last items in stock
      3 Items
      Description
      18 µF 50 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 35mOhm 5000 Hrs @ 105°C
      Product Details
      10electronicpartsUKP18942TRND
      50SVPF18M
      3 Items
      Data sheet
      Manufacturer
      Panasonic Electronic Components
      Capacitance
      18 µF
      Tolerance
      ±20%
      Operating temperature
      -55°C ~ 105°C
      Part status
      Active
      Series
      OS-CON™, SVPF
      Mounting Type
      Surface Mount
      Lead Spacing
      Packaging
      Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
      Size / Dimension
      0.315' Dia (8.00mm)
      Ratings
      Height - Seated (Max)
      0.276' (7.00mm)
      ESR (Equivalent Series Resistance)
      35mOhm