10 pcs : HHXC630ARA100MF61G - CAP ALUM HYB 10UF 20% 63V SMD
      10electronicpartsUK56547872ND
      CHEMI-CON
      Delivery: 10-15 business days
      Quantity
      Last items in stock
      3 Items
      Description
      10 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 120mOhm 4000 Hrs @ 125°C
      Product Details
      CHEMI-CON
      10electronicpartsUK56547872ND
      HHXC630ARA100MF61G
      3 Items
      Data sheet
      Manufacturer
      Capacitance
      10 µF
      Tolerance
      ±20%
      Operating temperature
      -55°C ~ 125°C
      Part status
      Active
      Series
      HXC
      Mounting Type
      Surface Mount
      Lead Spacing
      Packaging
      Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
      Size / Dimension
      0.248' Dia (6.30mm)
      Ratings
      AEC-Q200
      Height - Seated (Max)
      0.240' (6.10mm)
      ESR (Equivalent Series Resistance)
      120mOhm