10 pcs : 10SEV470M10X10.5 - CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD
    10electronicpartsUK118910SEV470M10X105TRND
    Rubycon
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    470 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
    Product Details
    Rubycon
    10SEV470M10X10.5
    3 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Capacitance
    470 µF
    Tolerance
    ±20%
    Operating temperature
    -40°C ~ 85°C
    Part status
    Active
    Series
    SEV
    Mounting Type
    Surface Mount
    Lead Spacing
    Packaging
    Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
    Size / Dimension
    0.394' Dia (10.00mm)
    Ratings
    AEC-Q200
    Height - Seated (Max)
    0.413' (10.50mm)