1 pcs : MAL225727681E3 - CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP
    1electronicparts56MAL225727681E3ND
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    680 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 290mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C
    Product Details
    MAL225727681E3
    3 Items
    Data sheet
    Capacitance
    680 µF
    Tolerance
    ±20%
    Operating temperature
    -40°C ~ 85°C
    Part status
    Active
    Series
    257 PRM-SI
    Mounting Type
    Through Hole
    Applications
    General Purpose
    Lead Spacing
    0.394' (10.00mm)
    Packaging
    Box
    Size / Dimension
    1.378' Dia (35.00mm)
    Ratings
    Height - Seated (Max)
    2.244' (57.00mm)
    ESR (Equivalent Series Resistance)
    290mOhm @ 100Hz