1 pcs : EKXJ451ELL330ML20S - CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL
    1electronicparts5653537ND
    CHEMI-CON
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    33 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
    Product Details
    CHEMI-CON
    1electronicparts5653537ND
    EKXJ451ELL330ML20S
    3 Items
    Data sheet
    Capacitance
    33 µF
    Tolerance
    ±20%
    Operating temperature
    -40°C ~ 105°C
    Part status
    Active
    Series
    KXJ
    Mounting Type
    Through Hole
    Applications
    Automotive
    Lead Spacing
    0.295' (7.50mm)
    Packaging
    Bulk
    Size / Dimension
    0.630' Dia (16.00mm)
    Ratings
    AEC-Q200
    Height - Seated (Max)
    0.846' (21.50mm)